Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Оокардіум простягнутий Oocardium stratum Nägeli

Oocardium stratum Nägeli

Таксономічна належність: Родина Десмідієві — Desmidiaceae..

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Єдиний представник десмідієвих водоростей з вапняковою обгорткою навколо клітини. Розвивається в алкифільних умовах на вапняках. Представник невеликої екологічної групи аерофітних десмідієвих водоростей.

Ареал виду та його поширення в Україні: Рідкісний у світовому масштабі вид та рід, найчастіше трапляється у Європі (Австрія, Велика Британія, Німеччина, Україна, Франція), також зареєстрований у Азії (Індія, Грузія), Пд. та Центральній Америці (США, Куба). Єдиний пд.-кримський локалітет. Адм. регіон: Кр.

Подробнее...

Десмідіум бейлі Desmidium baileyi (Ralfs) Nordst.

Desmidium baileyi (Ralfs) Nordst.

Таксономічна належність: Родина Десмідієві — Desmidiaceae..

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Вид із ареалом, що зменшується.

Ареал виду та його поширення в Україні: Диз’юнктивно в країнах Європи (Росія, Україна, Фінляндія), Азії (Китай, Мьянма, Росія, Японія), Африки (низка країн), Пн. Америки (Канада, Панама, США), Пд. Америки (Бразилія) та Нової Зеландії, проте трапляється зрідка. Відомий на Поліссі. Адм. регіони: Вл, Кв.

Подробнее...

Бамбузіна бребіссона Bambusina brebissonii Kütz. ex Kütz.

Bambusina brebissonii Kütz. ex Kütz. Таксономічна належність: Родина Десмідієві — Desmidiaceae..

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Вид із ареалом, що зменшується.

Ареал виду та його поширення в Україні: Диз’юнктивний євразійсько–афро–амери кано–австралійський ареал (відомий з усіх континентів, крім Антарктиди), трапляється дуже рідко. Розрізнені локалітети в Україні (Полісся, Лісостеп, Степ, Карпати), переважна більшість з яких відомі з минулого століття. Сучасні знахідки відзначені в Карпатах та Волинському Поліссі. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Лв, Зк, Хр, Дц.

Подробнее...