Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Трутовик зонтичний Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. [Grifola umbellata (Pers.) Pilát; Polypilus umbellatus (Pers.) P. Karst.]

Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. [Grifola umbellata (Pers.) Pilát; Polypilus umbellatus (Pers.) P. Karst.]

Таксономічна належність: Родина Трутовикові — Polyporaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Типовий представник роду. Рідкісний вид з диз’юнктивним ареалом.

Ареал виду та його поширення в Україні: Євразія, Пн. Америка. В Україні відомий з Прикарпаття, Закарпаття, Правобережного (с. Сатанівка Монастирищенського р-ну Черкаської обл.; Канівські дислокації) і Лівобережного Лісостепу (окол. м. Суми, с. Битиця та Піщане Сумського р-ну Сумської обл.), Лівобережного злаково-лучного Степу (с. Гайдари Зміївського р-ну Харківської обл.), Гірського Криму (Кримський ПЗ, Бахчисарайський, Білогірський, Сімферопольський р-ни). Адм. регіони: См, Лв, Тр, Зк, Чк, Хс, Кр.

Подробнее...

Трутовик коренелюбний Polyporus rhizophilus (Pat.) Sacc. (Polyporellus rhizophilus Pil., Melanopus rhizophilus Pat.)

Polyporus rhizophilus (Pat.) Sacc. (Polyporellus rhizophilus Pil., Melanopus rhizophilus Pat.) Таксономічна належність: Родина Трутовикові — Polyporaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Вид росте у заповідних цілинних степових угрупованнях з участю ковили.

Ареал виду та його поширення в Україні: Євразія (Чехія, Росія, Казахстан), Африка (Алжир). В Україні знайдений у Лівобережному та Старобільському злаково-лучнних Степах та Лівобережному злаковому Степу. Адм. регіони: Дц, Лг, Хс.

Подробнее...