Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Червонокнижні рослини, що зростають на території парку.

 

Латинська назва

Українська назва

 

СУДИННІ РОСЛИНИ

 

 

Adiantaceae

Адіантові

1.         

Adiantum capillus-veneris L.

Адіант венерин-волос

 

Amaryllidaceae Jaume St.Hil.

Амарилісові

2.       

Allium ursinum L.

Цибуля ведмежа (черемша)

3.       

Leucojum vernum L.

Білоцвіт весняний

4.       

Narcissus angustifolius Curtis

Нарцис вузьколистий

 

AsteraceaeDum.

Айстрові

5.       

Carduus collinus Waldst. & Kit.

Будяк пагорбовий

6.       

Centaurea donetzica Klok.

Волошка донецька

7.       

Senecio capraticus Herbich

Жовтозілля карпатське

 

Brassicaceae (Cruciferae)

Капустяні (Хрестоцвіті)

8.       

Crambe grandiflora DC.

Катран великоквітковий

 

Campanulaceae

Дзвоникові

9.       

Campanula carpatica Jacq.

Дзвоники карпатські

 

Caryophylláceae

Гвоздичні

10.   

Dianthus gratianopolitanus Vіll.

Гвоздика гренобльська (г.граціанопольська)                                    

 

Cistaceae

Ладанникові

11.   

Helianthemum canum (L.) Hornern.

Сонцецвіт (сонянка сива)

 

Hyacinthaceae

Гіацинтові

12.   

Muscari botryoides (L.) Mill.

Гадюча цибулька гроноподібна

13.   

Ornithogalum boucheanum (Kunth) Asch.

Рястка Буше

 

IridaceaeJuss.

Півникові

14.   

Crocus reticulatus Steven ex Adams

Шафран сітчастий

15.   

Iris sibirica L.

Півники сибірські

 

LamiaceaeJuss.

Глухокропивові

16.   

Dracocephalum austriacum L.

Змієголовник австрійський

 

LiliaceaeJuss.

Лілійні

17.   

Fritillaria ruthenica Wikstr.

Рябчик руський

18.   

Tulipa quercetorum Klok. & Zoz

Тюльпан дібровний

19.   

Tulipa schrenkii Regel

Тюльпан Шренка

 

Oleaceae Hoffmannsegg et Link

Маслинові

20.   

Syringa josikaea J. Jacq. ex Rchb.

Бузок угорський

 

Paeoniaceae

Півонієві

21.   

Paeonia tenuifolia L.

Півонія тонколиста

 

RanunculaceaeJuss.

Жовтецеві 

22.   

Adonis vernalis L.

Горицвіт весняний

 

RosaceaeJuss.

Розові

23.   

Sorbus torminalis (L.) Crantz

Берека

 

Ruscaceae

Рускусові

24.   

Ruscus hypoglossum L.

Рускуспід'язиковий(голчатка під'язикова)

 

Saxifragaceae

Ломикаменеві

25.   

Saxífraga oppositifolia L.

Ломикамінь супротивнолистий

26.   

Sempervivum marmoreum Griseb.

Молодило мармурове

 

ScrophulariaceaeLindl

Ранникові

27.   

Verbascum laxum Filar. & Jáv.

Дивина розлога

 

SolanaceaeJuss.

Пасльонові

28.   

Aster alpinus L.

Айстра альпійська

29.      

Atropa belladonna L.

Беладонна звичайна

 

TamaricaceaeL.

Тамариксові

30.   

Tamarix gracilis Willd.

Тамарикс стрункий

 

TaxaceaeLindl.

Тисові

31.   

Taxus baccata L.

Тис ягідний (негній-дерево)