Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Конардія компактна Conardia compacta (Drumm. ex Müll. Hal.) H. Rob. (Amblystegium compactum (Müll. Hal.) Austin)

Conardia compacta (Drumm. ex Müll. Hal.) H. Rob. (Amblystegium compactum (Müll. Hal.) Austin)

Таксономічна належність: Родина Амблістегієві — Amblystegiaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Реліктовий вид дніпровського зледеніння.

Ареал виду та його поширення в Україні: Євразія, Пн. Африка, Пн. і Центральна Америка. Лісостеп: окол. м. Кам’янки Черкаської обл. і м. Хотина Чернівецької обл. Адм. регіони: Чц, Чк.

 

Conardia compacta (Drumm. ex Müll. Hal.) H. Rob. (Amblystegium compactum (Müll. Hal.) Austin)Чисельність та структура популяцій: Біля м. Кам’янки утворює розріджений покрив площею у декілька квадратних метрів, який скорочується.

Причини зміни чисельності: Можливо, різкі зміни рівня води в річці.

Умови місцезростання: Гранітні скелі на березі р. Тясмин у місці виходу карбонатних ґрунтових вод; вологі затінені вапняки по берегах Дністра.

Загальна біоморфологічна характеристика: Рослини дрібні, в густих дернинках, зелені, внизу часто просякнуті вапнистим туфом. Стебла прямостоячі або висхідні. Листки яйцеподібноланцетні з плоскими пилчастими краями. Однодомна рослина. Розмножується вегетативно виводковими ниткоподібними тільцями, що утворюються на жилках на спинному боці листків.

Режим збереження популяцій та заходи з охорони: Охороняється на території пам’ятки природи місцевого значення «Тясминський каньйон» (Кам’янський р-н Черкаської обл.), яка входить до складу Кам’янського історикокультурного заповідника. Необхідно контролювати стан популяцій, створювати нові природно-заповідні території в місцях зростання виду.

Розмноження та розведення у спеціально створених умовах: Відомостей немає.

Господарське та комерційне значення: Відомостей немає.

Джерело: Основні джерела інформації Вірченко, 2007; Лазаренко, 1929, 1951; ЧКУ, 1996.