Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Косарики італійські Gladiolus italicus Mill. (G. segetum Ker Gawl.; G. tenuiflorus K.Koch)

Gladiolus italicus Mill. (G. segetum Ker Gawl.; G. tenuiflorus K.Koch)

Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Древньосередземноморський вид, що знаходиться на крайній пн. межі поширення.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середземномор’я, Кавказ, Мала, Центральна (Іран), пд. Середньої Азії, Аравійський п-ів, Крим. В Україні — Пд. берег Криму. Адм. регіон: Кр.

Подробнее...

Косарики болотні Gladiolus palustris Gaudin

Gladiolus palustris Gaudin

Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Центральноєвропейський вид на сх. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Центральна Європа. В Україні зростає в Закарпатті, Передкарпатті та на Поліссі. Адм. регіони: Лв, Зк.

Подробнее...

Косарики черепитчасті - Gladiolus imbricatus L.

Gladiolus imbricatus L. Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Європейський, спорадично поширений вид на пд.-сх. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Центральна Європа, Середземномор’я. В Україні спорадично трапляється на зх. та пн.: у Карпатах — більш-менш звичайно; на Поліссі, Малому Поліссі, Розточчі-Опіллі, у Зх. Лісостепу — досить рідко; на Лівобережжі та в Криму — рідко. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Чн, См, Лв, Ів, Тр, Зк, Чц, Хм, Вн, Чк, Дн, Пл, Хр, Дц, Зп, Кр.

Подробнее...

Косарики тонкі - Gladiolus tenuis M.Bieb. (G. apterus Klokov, G. communis L. var. tenuis (M.Bieb.) Wahlb.; G. imbricatus auct. non L.)

Gladiolus tenuis M.Bieb. (G. apterus Klokov, G. communis L. var. tenuis (M.Bieb.) Wahlb.; G. imbricatus auct. non L.) Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Представник давнього мезогігрофільного флорогенетичного комплексу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений у Сх. Європі (центральна і пд.-сх. частини), Передураллі, на Кавказі, у Середній Азії. В Україні — Лівобережний Лісостеп, Лівобережний Степ (пн. частина), Гірський Крим, Правобережний Лісостеп (рідко). Адм. регіони: Кв, Чн, См, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг, Кр.

Подробнее...

Півники борові - Iris pineticola Klokov (I. flavissima Pall. subsp. stolonifera f. orientalis Ugr., I. arenaria Waldst. et Kit. subsp. orientalis (Ugr.) Lavrenko, I. humilis Georgi subsp. orientalis (Ugr.) Soó)

Iris pineticola Klokov (I. flavissima Pall. subsp. stolonifera f. orientalis Ugr., I. arenaria Waldst. et Kit. subsp. orientalis (Ugr.) Lavrenko, I. humilis Georgi subsp. orientalis (Ugr.) Soó) Таксономічна належність: Родина Півникові — Iridaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Ендемік.

Ареал виду та його поширення в Україні: Зх. лісостеповий вид. В Україні — Правобережний та Лівобережний Лісостеп, зрідка заходить на пн. частину Степу та по долині Сіверського Дінця. Адм. регіони: Жт, Кв, Чн, См, Вн, Чк, Кд, Дн, Пл, Хр, Дц, Лг.

Подробнее...