Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Береза дніпровська - Betula borysthenica Klokov

Betula borysthenica Klokov 

Таксономічна належність: Родина Березові — Betulaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Причорноморсько-заволзький псамофільнодолинний неоендемік.

Ареал виду та його поширення в Україні: Степова зона східної Європи. В Україні: пониззя Пд. Бугу, Дніпра та по Сіверському Дінцю. Адм. регіонии: Пл, Лг, Мк, Хс, Зп.

Подробнее...

Береза клокова Betula klokovii Zaverucha

Betula klokovii Zaverucha

Таксономічна належність: Родина Березові — Betulaceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Вузький ендемік, споріднений з B. pubescens Ehrh.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пн.-зх. Поділля: Кременецькі гори — останцеві гг. Страхова, Маслятин, а також поодинокими особинами спорадично на інших пагорбах масиву. Адм. регіон: Тр.

Подробнее...

Береза темна Betula obscura A.Kotula (incl. B. kotulae Zaverucha; B. pendula Roth subsp. obscura (A.Kotula) Á.Löve, B. verrucosa Ehrh. subsp. obscura (A.Kotula) Á.Löve et D.Löve)

Betula obscura A.Kotula (incl. B. kotulae Zaverucha; B. pendula Roth subsp. obscura (A.Kotula) Á.Löve, B. verrucosa Ehrh. subsp. obscura (A.Kotula) Á.Löve et D.Löve)

Таксономічна належність: Родина Березові — Betulaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Центральноєвропейський вид з нез’ясованим таксономічним статусом. Таксономічна самостійність і доцільність виділення у видовому ранзі лишаються дискусійними.

Ареал виду та його поширення в Україні: Зрідка в Зх., Центральній та Східній Європі. В Україні спорадично трапляється на Прикарпатті, Поділлі, Поліссі, у Лісостепу. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Лв, Ів, Тр, Зк, Хм, Вн.

Подробнее...

Береза низька Betula humilis Schrank (B. fruticosa Pall., B. myrsinoides Tausch, B. rossica Minjaev, Chamaebetula humilis (Schrank) Opiz)

Betula humilis Schrank (B. fruticosa Pall., B. myrsinoides Tausch, B. rossica Minjaev, Chamaebetula humilis (Schrank) Opiz)

Таксономічна належність: Родина Березові — Betulaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Реліктовий (гляціальний) вид на пд. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Євросибірський вид, поширений від Центральної Європи до Сх. Сибіру та Пн. Монголії. В Європі трапляється переважно на рівнині (Росія, Білорусь, Україна, Польща та Німеччина), в передгір’ях Альп в Швейцарії, у Пд. Карпатах в Румунії. В Україні зростає на Поліссі, Розточчі, Волино-Подільській височині. Адм. регіони: Вл, Рв, Жт, Кв, Чн, См, Лв.

Подробнее...