Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Модрина польська Larix polonica Racib. (L. decidua Mill. subsp. polonica (Racib.) Domin)

Larix polonica Racib. (L. decidua Mill. subsp. polonica (Racib.) Domin)

Таксономічна належність: Родина Соснові — Pinaceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Ендемічний вид з диз’юнктивним ареалом.

Ареал виду та його поширення в Україні: Середня Європа: Польща (Пеніни, Зх. та Радомські Бескиди, у горах Свентокжиських (Хелмова гора), у центральній частині в окол. м. Ґройц (резерват Модржевіна), в окол. Трембачова на Равській височині); у Чехії, Словаччині, Румунії (гори Цеглед). В Україні природно росте у Карпатах — Скибові та Вододільні Ґорґани й Чорногора. На початку XX століття вид був відомий також і в Бескидах, але на сьогодні його локалітети тут не збереглися. Адм. регіони: Ів, Зк.

Подробнее...

Сосна кедрова (сосна кедрова європейська) Pinus cembra L.

Pinus cembra L.

Таксономічна належність: Родина Соснові — Pinaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Середньоєвропейський монтанний плейстоценовий релікт.

Ареал виду та його поширення в Україні: Альпи, Зх., Сх., Пд. Карпати на висотах 1200–2500 м н.р.м. В Україні у вигляді смуги локалітетів з пн. зх. на пд. сх. по водозборах верхів’я р. Свіч, Лімниця, Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська, від Брустурянки до Пруту. Адм. регіони: Ів, Зк.

Подробнее...

Сосна станкевича (с. піцундська різноподібність станкевича) Pinus stankewiczii (Sukacz.) Fomin (P. brutia Ten. var. pityusa (Steven) Silba p.p., P. brutia subsp. stankewiczii (Sukacz.) Nahal, P. pityusa Steven var. stankewiczii Sukacz.)

Pinus stankewiczii (Sukacz.) Fomin (P. brutia Ten. var. pityusa (Steven) Silba p.p., P. brutia subsp. stankewiczii (Sukacz.) Nahal, P. pityusa Steven var. stankewiczii Sukacz.)

Таксономічна належність: Родина Соснові — Pinaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Ендемічна раса (var. stankewiczii Sukacz.) термофільно-середземноморського виду P. brutia, що знаходиться на пн. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: P. brutia s.l. — типовий середземноморський вид, в складі якого виділяється P. pithyusa (кримсько-західнокавказький ендем) та var. stankewiczii (Пд. Крим). В Україні: Пд. берег Криму (мис Айя — урочища Аязьма, Батилиман, Ласпі та окол. Судака — г. Сокіл, ур. Новий Світ). Адм. регіон: Кр.

Подробнее...

Сосна крейдова Pinus cretacea (Kalenicz.) Kondr. (Pinus sylvestris L. var. cretacea Kalenicz. ex Kom.)

Pinus cretacea (Kalenicz.) Kondr. (Pinus sylvestris L. var. cretacea Kalenicz. ex Kom.)

Таксономічна належність: Родина Соснові — Pinaceae.

Природоохоронний статус виду: Вразливий.

Наукове значення: Реліктовий диз’юнктивний вид.

Ареал виду та його поширення в Україні: Східнопричорноморський вид, поширений в басейні р. Дону. В Україні — по берегах Сіверського Дінця в окол. сіл Богородичне та Лавреньовка Слов’янського району. Адм. регіон: Дц.

Подробнее...