Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Борідник паростковий Jovibarba sobolifera (Sims.) Opiz

Jovibarba sobolifera (Sims.) Opiz 

Таксономічна належність: Родина Товстолисті — Crassulaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Бореальний вид на пд. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Європейський вид: Пн., Центральна та Сх. (Верхньо-Волзький, Волзько-Камський регіони) Європа. В Україні трапляється на Поліссі (пн. частина). Адм. регіони: Вл, Рв, Кв, Чн, См.

Подробнее...

Борідник шерстистоволосистий Jovibarba hirta (L.) Opiz (J. preissiana (Domin) Omelczuk et Czopik, J. hirta (L.) Opiz subsp. preissiana (Domin) Soó, Sempervivum hirtum L.)

Jovibarba hirta (L.) Opiz (J. preissiana (Domin) Omelczuk et Czopik, J. hirta (L.) Opiz subsp. preissiana (Domin) Soó, Sempervivum hirtum L.)

Таксономічна належність: Родина Товстолисті — Crassulaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Карпатський ендемічний вид.

Ареал виду та його поширення в Україні: Зх., Сх. й Пд. Карпати. В Україні — Мармароські Альпи (г. Піп Іван), Свидовець (гг. Близниця, Герашеска), Чивчин (гг. Чорний Діл, Прелуки). Адм. регіони: Ів, Зк, Чц.

Подробнее...

Молодило мармурове Sempervivum marmoreum Griseb. (S. schlehanii Schott)

Sempervivum marmoreum Griseb. (S. schlehanii Schott) Таксономічна належність: Родина Товстолисті — Crassulaceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Рідкісний диз’юнктивно поширений вид на межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Карпатсько-балканський вид, що трапляється у горах Центральної і Пд. Європи. В Україні відомий з двох оселищ в Українських Карпатах на г. Кобила у пд. частині Свидовця та в Мармароських горах у долині Білого потоку в окол. с. Ділове (Рахівський р-н, Закарпатська обл.). Адм. регіон: Зк.

Подробнее...

Молодило гірське Sempervivum montanum L. (incl. S. montanum L. subsp. carpaticum Wettst. ex Hayek, S. carpathicum Wettst. ex Prodan non G.Reuss)

Sempervivum montanum L. (incl. S. montanum L. subsp. carpaticum Wettst. ex Hayek, S. carpathicum Wettst. ex Prodan non G.Reuss) 

Таксономічна належність: Родина Товстолисті — Crassulaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Диз’юнктивно поширений високогірний вид на межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Південно-середньоєвропейський альпійський вид з ізольованими оселищами в Піренеях, на о. Корсика, в Альпах, Апеннінах і Карпатах. В Україні — у Бескидах (г. Пікуй), на Чорногорі (гг. Менчул, Бребенескул, Піп Іван) і в Мармароських горах (г. Піп Іван Мармароський), а також на Прикарпатті (окол. с. Печеніжин Коломийського р-ну Івано-Франківської обл.). Ймовірно, у Карпатах поширений окремий підвид — молодило гірське карпатське (subsp. carpaticum). Адм. регіони: Лв, Ів, Зк.

Подробнее...

Очиток застарілий Sedum antiquum Omelcz. et Zaverucha (S. hispanicum auct. non L.)

Sedum antiquum Omelcz. et Zaverucha (S. hispanicum auct. non L.)

Таксономічна належність: Родина Товстолисті — Crassulaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Ендемічний східнокарпатсько-опільський вид, споріднений з S. hispanicum та іншими таксонами (S. glaucum Waldst. et Kit., S. hungaricum Poir.) цієї групи. Таксономічний статус нез’ясований.

Ареал виду та його поширення в Україні: Карпати: Українські — Мармароський та Угольсько-Широколужанський масиви, й Румунські — Марамуреш, долини рр. Вишеу та Ана), Зх. Поділля (Опілля). Адм. регіони: Ів, Тр, Зк, Чц.

Подробнее...