Природно-заповідний фонд Полтавської області

Banners

GISMETEO: Погода по г.Полтава

Сонцецвіт сивий (сонянка сива) Helianthemum canum (L.) Hornem. s.l. (incl. H. cretaceum (Rupr.) Juz., H. cretophilum Klok. et Dobrocz.)

Helianthemum canum (L.) Hornem. s.l. (incl. H. cretaceum (Rupr.) Juz., H. cretophilum Klok. et Dobrocz.) Таксономічна належність: Родина Чистові — Cistaceae.

Природоохоронний статус виду: Рідкісний.

Наукове значення: Середземноморсько-середньоєвропейский вид з диз’юнктивним ареалом. Окремі різновиди інколи розглядаються як самостійні види і в межах рівнинної частини України заслуговують на охорону.

Ареал виду та його поширення в Україні: Пд., Центральна, Сх. Європа. В Україні є три локалітети: Кременецькі гори («Дівочі скелі») (H. canum s. str.), береги Сіверського Донця (H. cretophilum), р. Айдар (H. cretaceum) та Гірський Крим (звичайними є H. stevenii, H. creticola та H. orientalis, які не потребують охорони). Адм. регіони: Тр, Хр, Дц, Лг.

Подробнее...

Сонянчик гладкий Fumanopsis laevis (Cav.) Tzvelev (Cistus thymifolius auct. non L.; Fumana thymifolia auct. non (L.) Spach ex Webb)

Fumanopsis laevis (Cav.) Tzvelev (Cistus thymifolius auct. non L.; Fumana thymifolia auct. non (L.) Spach ex Webb)

Таксономічна належність: Родина Чистові — Cistaceae.

Природоохоронний статус виду: Зникаючий.

Наукове значення: Середземноморський вид на пн. межі ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Поширений у Середземномор’ї, Пн. Африці, Малій Азії. В Україні — Пд. берег Криму в околицях смт. Сімеїз (сх. схили г. Кішка і прилегла територія). Адм. регіон: Кр.

Подробнее...

Чист кримський Cistus tauricus J.Presl et C.Presl (C. creticus auct. non L., C. incanus auct. non L.)

Cistus tauricus J.Presl et C.Presl (C. creticus auct. non L., C. incanus auct. non L.)

Таксономічна належність: Родина Чистові — Cistaceae.

Природоохоронний статус виду: Неоцінений.

Наукове значення: Реліктовий вид у крайньому пн.-сх. ексклаві ареалу.

Ареал виду та його поширення в Україні: Сх. Середземномор’я (Балканський п-ів, Мала Азія, Палестина, Зх. Закавказзя). В Україні — зх. частина Пд. берега Криму від м. Айя до с. Малоріченське. Адм. регіон: Кр.

Подробнее...